Poniedziałek 2024.02.26 Imieniny: Aleksandra, Mirosława Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Pod flagą Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Pod flagą
MeHico
2008-02-27
MeHico to muzyczne zjawisko urzekające każdego miłośnika muzyki alternatywnej. Muzyka zespołu, z pewnością inspirowana wieloma nowatorskimi nurtami, może - aczkolwiek nie musi - znaleźć się w szufladzie z podpisem "postrock". Nie musi, albowiem zespół z każdym taktem swojej muzyki od wszelkich zaszeregowań się uwalnia. Tak naprawdę muzyka MeHico to mariaż postrockowych brzmień, niebanalnych bitów, psychodelicznych dźwięków i ciekawych melodii. Wszystko to ubarwia niesamowity głos Małgorzaty Żyburskiej. Oprócz niej w skład kapeli wchodzą znani z zespołu George Dorn Screams: Magda Powalisz (tym razem na basie) i Wojtek Trempała (gitara). Tę trójkę uzupełniają Daniel Dziemitko (gitara) oraz Miłosz Runge (perkusja).
 

 
MeHico istnieje od roku 2004, jednak dopiero po czterech latach zespołowi udało się nagrać pierwszą płytę. Przez te kilka lata skład kapeli zmieniał się wielokrotnie, ale jako zespół MeHico przez cały czas trwało i dopracowywało swoje brzmienie do perfekcji. Grając po dusznych kanciapach, muzycy wędrowali po firmamencie dźwięków, odwiedzili kilka gwiazdozbiorów brzmień i... uciekli od nich. Nie zamieszkali w żadnym z odwiedzonych miejsc, stworzyli coś nowego. Swojego.
 
Ich debiut pachnie wysoką suchą trawą, późną popołudniową porą, busem na linii Bydgoszcz–Brzoza i wielką soczystą pomarańczą.

Album "Filu-Filu" jest zapowiedzią nadchodzącego lata, ciepłego i dusznego. Jest efektem wytrwałego dążenia do celu i ciągłego poczucia rezygnacji. Jest smutkiem i radością. Egoistyczną i altruistyczną jednocześnie potrzebą tworzenia. Wszystko to, plus inspirujące teksty, sprawia, że płyty słucha się bardzo przyjemnie.

Mało tego, do słuchania MeHico chce się powracać.

Te 40 minut muzyki MeHico zawiera najdoskonalszą część każdego z członków zespołu. Co ciekawe, słuchacz, degustując smak ich muzyki, odkrywa także coś z siebie.

foto: Marta Pawłowska / projekt okładki: Iwona Żyburska

PATRONAT  MEDIALNY:

Pliki do pobrania
mehico__red_wine.mp3
Posłuchaj !
wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry