Poniedziałek 2024.02.26 Imieniny: Aleksandra, Mirosława Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Pod flagą Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Pod flagą
Rower dla sudenta
2009-02-18


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku aspiruje do miana Uczelni ekologicznej, która propaguje zdrowy tryb życia i aktywnie uczestniczy we wszystkich przedsięwzięciach mających na celu ochronę środowiska.

Studia to bardzo ważny okres ugruntowania proekologicznych postaw i pozytywnych nawyków wśród młodych ludzi, dlatego też włocławska PWSZ rozszerza pakiet działań na rzecz ochrony środowiska o planowaną na kilka lat akcję "Rower dla studenta". Ideą akcji jest zbudowanie nowocześnie zorganizowanej i zarządzanej uczelnianej bazy rowerowej. Dzięki zgromadzonym w niej rowerom studenci PWSZ mogliby przemieszczać się bezkolizyjnie pomiędzy daleko od siebie oddalonymi obiektami dydaktycznymi Uczelni.
Celem akcji jest budowanie wśród studentów, młodzieży jak i pozostałych mieszkańców Włocławka postaw proekologicznych i prozdrowotnych. Konkretnym i ze wszech miar pożądanym sposobem urzeczywistniania tych idei jest upowszechnienie w społeczności uczelnianej nawyku korzystania z roweru jako miejskiego środka lokomocji, pozostającego alternatywą dla kosztownych, zatruwających środowisko i zajmujących ogromne przestrzenie miasta samochodów.

"Rower dla studenta" - jest wieloletnim programem, który ma szansę stać się zaczynem dla idei rowerowego miasta, a tymczasem już dzisiaj wpisać inicjatywę włocławskiej PWSZ w projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego pod nazwą "Rowerowe Województwo"

Rowerowa idea otrzymała wsparcie od władz miasta, które zadeklarowały wyznaczenie ścieżek rowerowych na terenie Włocławka.


PATRONAT MEDIALNY:


wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry