Poniedziałek 2024.02.26 Imieniny: Aleksandra, Mirosława Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Pod flagą Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Pod flagą
GRAND PiK 2011
2011-02-25
 

POLSKIE RADIO PIK

Ogólnopolski Konkurs
Artystycznych Form Radiowych
i Warsztaty reportażowo-słuchowiskowe
 
GRAND PIK 2011


17 - 21 maja 2011 roku


Jury Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznych Form Radiowych w składzie: Janina Jankowska, Irena Piłatowska-Mądry, Janusz Kukuła (przewodniczący), Waldemar Modestowicz, Józef Wycisk oraz Michał Jagodziński przyznało nagrodę główną GRAND PiK 2011 o wartości 10 tysięcy zł

Magdalenie Wadowskiej z Polskiego Radia Kraków za utwór „Rozmowa”
- za precyzyjną, ascetyczną formę, która pozwala dotknąć istoty najważniejszych pytań dotyczących życia i śmierci oraz za uniwersalizm historii człowieka, który pyta o sens życia.


Jury przyznało również nagrody specjalne o wartości 5 tysięcy zł każda, nagradzając: Żanetę Walentyn z Polskiego Radia PiK za utwór „Pana Jana umowa z Bogiem” - za umiejętność wydobycia z historii prostego człowieka prawdy, heroizmu i odpowiedzialności za życie, które zawsze jest bezradne w obliczu śmierci oraz Jolantę Rudnik z Polskiego Radia Koszalin za utwór „Czarny temat - Regina” za odwagę i wysiłek w poszukiwaniu prawdy o człowieku, uwikłanym w meandry współczesnej historii Polski.

Jury postanowiło przyznać wyróżnienia: Michałowi Słobodzianowi z Polskiego Radia PiK za utwór „Jestem niewidzialny” - za poszukiwania formalne z pogranicza gatunków i próbę oryginalnego wykorzystania radiowych form ekspresji; Katarzynie Błaszczyk ze Studia Reportażu i Dokumentu za utwór „Alona - życie pomiędzy” - za wrażliwość na tragiczny los bohaterki rzuconej w obcy świat oraz za umiejętność rozmowy o bolesnych sprawach, które są nieobecne w świadomości społecznej oraz Feliksowi Netzowi z Teatru Polskiego Radia za utwór „Odchodzimy” - za pierwszą w historii literatury polskiej próbę opisu przeżyć ludzi dotkniętych tragedią Smoleńską oraz za poszukiwanie przebaczenia bez winy i nazywania win, które nigdy nie zostały popełnione.

Nagrodę uczestników warsztatów reportażowo-słuchowiskowych otrzymała Maria Brzezińska z Polskiego Radia Lublin za słuchowisko "W tych drzewach jest dużo miejsca."

Konkursowi towarzyszył plebiscyt na najciekawszy utwór. Najwięcej Słuchaczy Rozgłośni Polskiego Radia i Internautów zagłosowało na reportaż "Jestem niewidzialny" Michała Słobodziana z Polskiego Radia PiK. Osobą, która właśnie na niego oddała swój głos i zdaniem jury najciekawiej uzasadniła swoją decyzję jest pani Daria Jaworska z Bydgoszczy. Za wrażliwość, szczerość i przenikliwość w analizie zjawiska, które porusza autor reportażu otrzymałą nagrodę główną plebiscytu - notebook.
    Ogólnopolski Konkurs Artystycznych Form Radiowych i Warsztaty reportażowo-słuchowiskowe
    GRAND PIK 2011 odbywał się w Żołędowie koło Bydgoszczy.


    Kontakt:
    Sekretarz konkursu: - tel. (052) 32-74-146 lub 608 695 609

Pliki do pobrania
regulamin_grandpik_2011.pdf
Regulamin konkursu
karta_zgloszenia_uczestnictwa_grandpik_2011.pdf
Karta zgłoszenia i uczestnictwa
karta_zgloszenia_utworu_grandpik_2011.pdf
Karta zgłoszenia utworu
programgrandpik_2011.pdf
Program Grand PiK 2011
wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry