Środa 2024.07.24 Imieniny: Kingi, Krystyny Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Wiadomości » Z kraju i regionu Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej

RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Z kraju i regionu
Proces w sprawie nieprawidłowości w realizacji budowy kanalizacji w Kcyni
2013-03-20
Zmiany w realizacji projektu budowy kanalizacji sanitarnej w Kcyni miały istotny charakter - wynika z opinii biegłego do spraw budownictwa. Usłyszeli to dziś uczestnicy procesu, który toczy się przed sądem okręgowym w Bydgoszczy.

Na ławie oskarżonych zasiadają Tomasz Sz. - były burmistrz Kcyni a także były szef inwestycji w kcyńskim ratuszu Marek G., kierownik budowy Piotr K., inspektor nadzoru inwestycji Jerzy L., oraz geodeta Edward S.

posłuchaj

W sprawie chodzi o nieprawidłowości w realizacji budowy kanalizacji, które wykazała kontrola przeprowadzona przez Urząd Marszałkowski. Z tego urzędu pochodzi dofinansowanie tej inwestycji w wysokości 2 mln 408 tys złotych. O wyłudzenie tych pieniędzy oskarżonych jest właśnie pięć osób.

Kontrolerzy ujawnili m.in. to, że realizacja budowy sieci nie była w części prowadzona tak, jak to przewidywal projekt. Co więcej 88miu metrów rur w ogóle nie położono.

W tym procesie wszyscy świadkowie zostali już przesłuchani ale na styczniowej rozprawie sąd postanowił o powołaniu dodatkowego biegłego z zakresu budownictwa. Miał on stwierdzić charakter zmian w budowie kcyńskiej kanalizacji porównując je z projektem. Biegły stwierdził - jak oświadczył dziś sędzia Roman Narodowski - że zmiany są istotne. Z tą opinią nie zapoznali się obrońcy oskarżonych dlatego wnieśli o wyznaczenie nowego terminu kolejnej rozprawy. Odbędzie się ona pod koniec kwietnia.


wstecz
realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry