Niedziela 2024.04.14 Imieniny: Justyna, Waleriana Posłuchaj Radia PiK w Internecie
Jesteś w:   Audycje » Konfrontacje Pogoda: duże zachmurzenie temp. 16 °C ciśn. 992 hPa » 
Wyszukiwarka
Menu
Lista przebojów
notowanie: 1174
z dnia: 17-03-2013
1 Niebezpiecznie piękny świt
Plateau
2 Lili
Enej
3 When A Blind Man Cries
Metallica
 więcej
Zdaniem słuchaczy

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.


RSS

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

 
 

 
 

 


Konfrontacje
Trudne pytania i niełatwe odpowiedzi...


Lokalne konflikty. Trudne pytania i niełatwe odpowiedzi. Problemy, którymi żyją mieszkańcy. Jesteśmy wszędzie tam gdzie dzieje się coś ważnego. "Konfrontacje" to nowy program Polskiego Radia PiK. Żaneta Walentyn i Michał Słobodzian odwiedzają wsie i miasta naszego regionu. Rozmawiają z mieszkańcami, urzędnikami i ekspertami – na żywo, w paśmie publicystycznym Polskiego Radia PiK, po 12:15.


17 czerwca 2011
Ekipa Konfrontacji odwiedziła Liszkowo w gminie Rojewo. To właśnie tam działa największa w kraju biogazownia. Przeciwko działaniu instalacji protestują mieszkańcy wsi. Skarżą się przede wszystkim na przykry zapach wydobywający się z terenu firmy. Zamknięcia biogazowni domaga się Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Żaneta Walentyn i Michał Słobodzian na miejscu rozmawiali z mieszkańcami, władzami gminy, ekspertami i przedstawicielami biogazowni.

foto: Henryk Żyłkowski (PR PiK)

07 lipca 2011
Tym razem ekipa Konfrontacji odwiedzi Ostromecko w gminie Dąbrowa Chełmińska. Radni zrezygnowali z miliona złotych unijnej dotacji na rozbudowę szkoły. Zdaniem większości samorządowców w gminie są pilniejsze potrzeby. Decyzja nie podoba się grupie rodziców i nauczycieli. Jak twierdzą warunki w szkole są coraz trudniejsze – budynek wymaga rozbudowy.

W najbliższy czwartek, siódmego lipca, porozmawiamy z mieszkańcami, dyrekcją szkoły, radnymi i gminnymi urzędnikami. Wszystko to na żywo, z plenerowego studia tuż przy szkole w Ostromecku. Początek audycji o 12:15. Żaneta Walentyn, Michał Słobodzian – zapraszamy!

foto: Henryk Żyłkowski (PR PiK)

Masz do nas uwagi? Chcesz przedstawić nam ważną sprawę?
...pozostań z nami w kontakcie.

Nasz adres :realizacja: ideo Polskie Radio PiK|UKF 100,1 MHz|Włocławek 100,3 MHz|Brodnica 106,9 MHz
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz, tel.+48 (52) 32 74 000, fax+48 (52) 34 56 013, e-mail:
start wstecz do góry